WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Karmienie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/karmienie"},{"text":"Pokarm dla kota budowanie relacji czy zaspokajanie potrzeb","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/karmienie\/pokarm-dla-kota-budowanie-relacji-czy-zaspokajanie-potrzeb"}]

Pokarm dla kota - budowanie relacji, czy zaspokajanie potrzeb?

alimentation-chat-age-les-quantites-a-donner.jpg

Gotowy pokarm dla kota to świetny sposób na zbudowanie więzi z pupilem. Dowiedz się, jak żywić mruczka, by miał mnóstwo energii do eksplorowania świata!

Pokarm dla kota - budowanie relacji, czy zaspokajanie potrzeb?

Koty to zwierzęta ciekawe świata, które lubią obwąchać każdy kąt i spenetrować każdy zakamarek. W końcu kochamy je właśnie za nieposkromioną chęć eksploracji i zapał do obserwowania tego, co dzieje się w ich otoczeniu. Smaczny pokarm dla kotów i zbilansowana dieta zapewnia im siłę niezbędną do tego, aby mogły beztrosko odkrywać świat. Dając pupilowi najlepszy pokarm dla kota, możemy wspierać jego naturalne potrzeby! Czym więc karmić swojego ulubieńca i jak zbudować z nim nić porozumienia? Co jest najlepszym pokarmem dla kota?

 

Spis treści:

  1. Pokarm dla kota – żywienie sprzyja budowaniu relacji z pupilem
  2. Gotowy pokarm dla kota czy żywienie domowe? 

 

Pokarm dla kota – żywienie sprzyja budowaniu relacji z pupilem

Koty to niezależne stworzenia, które lubią chadzać własnymi drogami – zdobycie ich sympatii i zaufania wymaga czasu oraz cierpliwości z naszej strony. Gdy do rodziny dołącza kot, wszyscy są podekscytowani i bardzo przejęci. Jak budować więź z nowym kotem? Pierwszy krok powinien należeć do opiekuna. Co zrobić, by nowy domownik zwrócił na nas uwagę? Jak wiadomo, koty to ciekawskie łasuchy i nic nie budzi ich zainteresowania tak, jak pyszne, aromatyczne jedzenie. Czy jest coś przyjemniejszego dla opiekuna, niż mruczący i łaszący się kot, skory do pieszczot? Moment karmienia, gdy podajemy pokarm dla kota, może być przyjemnym rytuałem, zarówno dla niego, jak i dla nas – czasem, w którym mamy możliwość do okazania zwierzęciu bezwarunkowej miłości i troski. Możemy z zadowoleniem obserwować, jak z apetytem zjada pokarm z miski, a nawet wylizuje ją do czysta. Zatem czas karmienia jest świetnym sposobem na wypracowanie pozytywnej relacji z pupilem. Czym karmić ulubieńca? Jaki pokarm dla kotów wybrać? Sprawdźmy!

 

Gotowy pokarm dla kota czy żywienie domowe? 

Wielu opiekunów, w których domu po raz pierwszy pojawia się kot, nie wie, co jest korzystniejsze dla nowego członka rodziny – domowe jedzenie dla kota, czy karma mokra dla kota bądź sucha ze sklepu? Najlepszy pokarm dla kota to gotowa karma, ponieważ jest zbilansowana i kompletna, dzięki czemu zaspokaja jego wszystkie potrzeby. Natomiast samodzielne przygotowywanie posiłków dla pupila w domu jest czasochłonne i skomplikowane – poza tym wymaga specjalistycznej wiedzy. Bardzo trudno na własną rękę skomponować kocią dietę tak, aby dostarczyła wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Złym pomysłem jest też podawanie kotu resztek ludzkich potraw. Nawet jeśli mamy szczere chęci, postępując w ten sposób, tylko zaszkodzimy pupilowi. Dlaczego? Ponieważ jedzenie, które je człowiek jest niekompletne dla kota, może zawierać szkodliwe produkty, a także być ciężkostrawne. Tak więc, jak karmić kota w odpowiedzialny sposób? Co podawać mruczkowi, aby był zdrowy, szczęśliwy i właściwie odżywiony? Optymalny pokarm dla kota to gotowa karma pełnoporcjowa. Z pewnością każdy mruczek będzie zajadał ze smakiem mięsiste kawałki, zatopione w apetycznej galaretce lub delikatnym sosie. Warto podkreślić, że podczas procesu produkcji wszystkie produkty Whiskas podlegają restrykcyjnym kontrolom jakości, dzięki czemu koty otrzymują tylko to, co najlepsze. Szeroki wybór smaków sprawia, że możemy proponować pupilowi różne posiłki, zaspokajając jego naturalną potrzebę zmiany smaku i tekstury pokarmu. A dodatkowo, w każdym kawałku linii klasycznej saszetek Whiskas Twój mruczek znajdzie co najmniej 85% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

Podsumowując, optymalnym rozwiązaniem żywienia mruczka, jest gotowy pokarm dla kota, przygotowany z wysokiej jakości surowców, które mają korzystny wpływ na zdrowie i kondycję ulubieńca. Sięgając po sprawdzone produkty Whiskas, dostępne w wielu sklepach, możemy być spokojni o to, że nasz ulubieniec dostaje zbilansowaną karmę, której skład opracowali specjaliści. W ten sposób nawiążemy z pupilem więź i zapewnimy mu potrzebną ilość energii, dzięki której będzie miał siłę do eksplorowania wszystkich zakamarków  domu. 

Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records