WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Dom przepelniony zabawa","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/dom-przepelniony-zabawa"}]

Dom przepełniony zabawą

Adult-landing_0.jpg

Twój kot uwielbia bawić się, polując, ale lubi także badać swoje terytorium. Zapewniając pupilowi miejsca do wspinania się w domu, dajesz mu wiele możliwości do ćwiczeń i stymulacji, nawet jeśli wokół niego nie ma zabawek. Do tego celu świetnie nadają się drapaki i konstrukcje do wspinaczki dla kotów.

Dom przepełniony zabawą

 

Złap mnie 

Twój kot może zachęcać Cię, żebyś go gonił. Niektóre  mruczki robią to codziennie o określonej porze – zazwyczaj w nocy, kiedy się obudzą. Jeśli Twój kot przebiega obok Ciebie w ciągu dnia i chowa się za zasłonami, pobiegnij za nim, zajrzyj za zasłonę i obserwuj, co robi. Jest szansa, że ucieknie, aby ukryć się w innym miejscu, a następnie będzie Cię wypatrywał. Właśnie tak zaczyna się zabawa w „złap mnie!”
 

Aport! 

Niektóre koty lubią zabawę w „aportowanie” tak samo jak psy. Może Twój kot jest jednym z nich! Nawet jeśli nie, jest szansa, że spodoba mu się kocia wersja tej tradycyjnie psiej zabawy. Jak zachęcić do niej kota:
  • Wybierz małą, lekką zabawkę, którą lubi Twój kot.
  • Zawołaj kota po imieniu, podrzucając zabawkę w górę i w dół.
  • Niech zobaczy, jak dobrze się bawisz.
  • Trzymając zabawkę na widoku, usiądź na krześle i rzuć nią tak, aby wylądowała w pobliżu Twojego kota i pozwól mu się chwilę pobawić.
  • Jak tylko kot się nią znudzi, znów go zawołaj i jeszcze raz podnieś zabawkę.
  • Powtórz rzucanie ze swojego krzesła.
Powtarzaj to przez około 10 minut, 2 razy dziennie – przy odrobinie szczęścia kot zrozumie, o co chodzi i zacznie przynosić zabawkę z powrotem do Ciebie.

Kiedy kot już skojarzy, na czym polega ta zabawa, możesz trochę ją urozmaicić. Spróbuj na przykład rzucić kotu zabawkę za fotel, aby pobudzić jego naturalny instynkt łowiecki.

Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records