WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

Adult-landing_0.jpg

Twój kot uwielbia bawić się, polując, ale lubi także badać swoje terytorium. Zapewniając pupilowi miejsca do wspinania się w domu, dajesz mu wiele możliwości do ćwiczeń i stymulacji, nawet jeśli wokół niego nie ma zabawek. Do tego celu świetnie nadają się drapaki i konstrukcje do wspinaczki dla kotów.

Dom przepełniony zabawą

 

Złap mnie 

Twój kot może zachęcać Cię, żebyś go gonił. Niektóre  mruczki robią to codziennie o określonej porze – zazwyczaj w nocy, kiedy się obudzą. Jeśli Twój kot przebiega obok Ciebie w ciągu dnia i chowa się za zasłonami, pobiegnij za nim, zajrzyj za zasłonę i obserwuj, co robi. Jest szansa, że ucieknie, aby ukryć się w innym miejscu, a następnie będzie Cię wypatrywał. Właśnie tak zaczyna się zabawa w „złap mnie!”
 

Aport! 

Niektóre koty lubią zabawę w „aportowanie” tak samo jak psy. Może Twój kot jest jednym z nich! Nawet jeśli nie, jest szansa, że spodoba mu się kocia wersja tej tradycyjnie psiej zabawy. Jak zachęcić do niej kota:
  • Wybierz małą, lekką zabawkę, którą lubi Twój kot.
  • Zawołaj kota po imieniu, podrzucając zabawkę w górę i w dół.
  • Niech zobaczy, jak dobrze się bawisz.
  • Trzymając zabawkę na widoku, usiądź na krześle i rzuć nią tak, aby wylądowała w pobliżu Twojego kota i pozwól mu się chwilę pobawić.
  • Jak tylko kot się nią znudzi, znów go zawołaj i jeszcze raz podnieś zabawkę.
  • Powtórz rzucanie ze swojego krzesła.
Powtarzaj to przez około 10 minut, 2 razy dziennie – przy odrobinie szczęścia kot zrozumie, o co chodzi i zacznie przynosić zabawkę z powrotem do Ciebie.

Kiedy kot już skojarzy, na czym polega ta zabawa, możesz trochę ją urozmaicić. Spróbuj na przykład rzucić kotu zabawkę za fotel, aby pobudzić jego naturalny instynkt łowiecki.