WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Jak przygotowac dom przyjazny kotom","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/jak-przygotowac-dom-przyjazny-kotom"}]

Jak przygotować dom przyjazny kotom?

Adult-landing_0.jpg

Tak jak dzikie kotowate, także Twój pupil spędza wiele czasu na odkrywaniu i ochronie swojego terytorium, którym jest Wasz dom! Postaraj się zrozumieć kota - poznaj kilka sposobów, dzięki którym pomożesz mu podążać za naturalnym instynktem i rozwijać kocie zachowania, a jednocześnie sprawisz, że Twój dom stanie się dla niego bardzo przyjaznym miejscem.

Jak przygotować dom przyjazny kotom?

 

Gdy kot chce wyjść 

Jeśli chcesz wspierać kocie zachowania swojego pupila, zamontuj klapkę w drzwiach wejściowych do domu - to świetny sposób na to, aby Twój niezależny kot wchodził i wychodził, kiedy tylko zechce. Najlepiej sprawdzają się przezroczyste klapki. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie solidnej wycieraczki przed drzwiami – jest to tani i prosty sposób radzenia sobie z błotem na kocich łapkach. Twój pupil wpadnie w zachwyt, gdy będzie mógł ostrzyć na niej swoje pazury.
 

Jaki dywan? 

Jeśli masz kota, warto zastanowić się nad rodzajem dywanów, które posiadasz w domu. Najlepsze są dywany o okrywie runowej ciętej, ponieważ sierść kota nie będzie się na nich tak bardzo gromadziła, a poza tym nie można ich łatwo zaciągnąć pazurami, w przeciwieństwie do dywanów o okrywie pętelkowej. Ogólna zasada - im wyższa zawartość wełny w dywanie, tym lepiej.
 

Kocie pazury 

Drapanie to jedno z wielu naturalnych zachowań kota. Nie tylko pozwala utrzymać ostre pazury (w sam raz na polowanie), ale także pomaga oznaczyć terytorium zapachem i sygnałami wizualnymi. Aby odwrócić uwagę zwierzęcia od drapania mebli, dywanów czy zasłon, zachęcaj go do używania drapaka. Drapanie jest dla kota również formą zabawy.
 

Kocia sierść tu i tam 

Twój pupil będzie w sposób naturalny gubił sierść przez całe swoje życie. Czasami możesz obrócić ten fakt na swoją korzyść – aby przekonać kota do użycia nowego posłania lub kocyka, wyszczotkuj go i nałóż zebraną sierść na nieznany mu przedmiot.
 

Zadbaj o miejsce pod łóżkiem 

W naturze większość dużych, dzikich kotów ma swoje specjalne kryjówki. Wykorzystują je jako miejsca odosobnienia, aby odpocząć albo wrócić do zdrowia po chorobie lub urazie. Twój koci przyjaciel jest taki sam. Czy istnieje lepsze miejsce do ukrycia się niż pod Twoim łóżkiem? Pomyśl o tym, aby ustawić w domu przynajmniej jedno tradycyjne łóżko z ramą (zamiast tapczanu na solidnej podstawie) i w ten sposób stworzyć domową kryjówkę dla swojego kociego przyjaciela.
 

Zabezpiecz balkon 

Jeśli masz balkon, pamiętaj, aby był on bezpieczny dla kota - zamontuj wokół balustrady drobną siatkę lub kratę. W ten sposób zarówno Ty, jak i Twój kot, będziecie mogli bezpiecznie cieszyć się widokami i odpoczynkiem.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records