WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Senior","url":"\/opieka\/senior"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/opieka\/senior\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Utrzymanie siersci kota w dobrej kondycji","url":"\/opieka\/senior\/zdrowie-i-pielegnacja\/utrzymanie-siersci-kota-w-dobrej-kondycji"}]

Utrzymanie sierści kota w dobrej kondycji

7plus-desktop.jpg

Przez całe swoje życie Twój kot będzie spędzał znaczną część dnia na pielęgnacji swojej sierści, kierując się swoim naturalnym instynktem. Pielęgnacja i higiena są ważne nie tylko ze względu na pięknie wyglądającą sierść, ale także sprzyjają umacnianiu więzi społecznych i pomagają chronić kota przed pasożytami.

 

Jednak, wraz z wiekiem, kot może mieć trudności z utrzymaniem błyszczącej i zdrowej sierści jak dotychczas. Jeśli Twój pupil zaniedba pielęgnację, jego skóra może zacząć się łuszczyć, a na sierści pojawić się siwizna lub białe włosy.
 

Pielęgnacja kota

Twój kot zapewne chętnie korzysta z Twojej pomocy przy pielęgnacji i cieszą Was te cudowne momenty umacniania więzi. Koniecznie kontynuuj regularne zabiegi pielęgnacyjne, które pomogą pupilowi utrzymać błyszczącą i piękną sierść oraz zdrową skórę. Pamiętaj, że wraz ze starzeniem się kota, trzeba będzie zająć się nim delikatniej niż wtedy, gdy był beztroski i młody!
 

Okropne kołtuny

Jeśli sierść Twojego kota jest poplątana i matowa, możesz mieć trudności z jej wyszczotkowaniem – wtedy ani Ty, ani Twój kot nie będziecie zadowoleni z jej rozplątywania. Jeśli jest bardzo skołtuniona, zabierz kota do lekarza weterynarii na jej fachowe przycięcie.
 

Dieta dla kota seniora

Dieta ma duży wpływ na kondycję sierści Twojego kota. Wraz z wiekiem organizm kota może nie być w stanie wchłonąć wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje, aby jego sierść w dalszym ciągu była w doskonałej kondycji. Dlatego ważne jest, aby Twój pupil jadł odpowiednią karmę dla swojego wieku. Produkty Whiskas Senior opracowano z myślą o specyficznych potrzebach starszych kotów. Karma ta zawiera cynk i kwas linolowy w dokładnie takich proporcjach, które pomogą utrzymać zdrową skórę i sierść Twojego zwierzęcia.

Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records