WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zachowanie","url":"\/kocieta\/zachowanie"},{"text":"Koty i dzieci","url":"\/kocieta\/zachowanie\/koty-i-dzieci"}]

Koty i dzieci

Kitten-0.jpg

Nie ma co do tego wątpliwości – Twój mały kotek jest bardzo uroczy. Jeśli masz dzieci, szybko zakochają się w nowym, futrzastym przyjacielu rodziny. Jeśli jednak Twoje dzieci są hałaśliwe, za bardzo ruchliwe lub za mocno głaszczą kota, może się on przestraszyć. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze ustalenie podstawowych zasad i nauczenie dzieci, jak prawidłowo bawić się z nowym przybyszem.

Koty i dzieci

 

Zabawa w kotka

Zabawa w kotka to świetny sposób na to, aby dzieci zobaczyły świat oczami kota. Niech przyczają się, opierając się na rękach i kolanach, z twarzami blisko podłogi, udając kota. Jeśli masz więcej dzieci, powiedz jednemu, aby zostało na podłodze, podczas gdy inne biegają i skaczą dookoła. Potem niech się zamienią. W ten sposób zobaczą jak wielki jest świat dla ich małego przyjaciela.
 

Bawienie się zabawkowym kotem

To świetny sposób, aby pokazać dzieciom jak głaskać pupila – daj im zabawkowego kota! Zachęcaj ich do delikatnego obchodzenia się z zabawką i pokazuj różnice pomiędzy głaskaniem, klepaniem i uderzaniem. Jednocześnie możesz pokazać dzieciom, gdzie dokładnie lubi być głaskany Wasz kotek.
 

Gdzie głaskać?

Twój mały kot pokocha głaskanie uszu, klatki piersiowej, szyi i pleców. Nie pozwól, aby Twoje dzieci głaskały brzuszek lub tylne nogi kociaka – te obszary są bardzo wrażliwe. Naucz również swoje maluchy rozpoznawać oznaki, że Wasz kotek nie ma już ochoty na kontakt fizyczny i powiedz im, że nadszedł czas, aby przestały go głaskać.
 

Pierwsze spotkanie

Na początek powiedz dzieciom, aby delikatnie głaskały nowego kotka. Przypomnij im, żeby zawsze były bardzo spokojne, łagodne i delikatne. Zawsze bądź z dziećmi, gdy głaszczą waszego małego, futrzastego przyjaciela i pamiętaj, aby te sesje czułości były krótkie i przyjemne.
 

Zgodna zabawa

W miarę zadomowiania się Twojego kociaka, możesz zacząć pokazywać dzieciom, jak się z nim bawić. Dobrym pomysłem jest używanie zabawek, a nie rąk, na wypadek, gdyby zabawa stała się nieco bardziej burzliwa. Zawsze pozwalaj kotu odejść, kiedy ma dość – tak samo, jak małe dzieci, kociaki łatwo się męczą i potrzebują dużo drzemek.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records