WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Zdrowie i pielegnacja","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja"},{"text":"Trucizny i zagrozenia","url":"\/kocieta\/zdrowie-i-pielegnacja\/trucizny-i-zagrozenia"}]

Trucizny i zagrożenia

Kitten-0.jpg

W naturze duże koty używają zmysłów węchu i smaku, aby sprawdzić, czy jedzenie nie jest zepsute. Są też bardzo ostrożne, jeśli czegoś nie znają. Twój słodki, mały kotek ma taki sam instynkt, ale jego naturalna ciekawość oznacza, że może połknąć coś przez pomyłkę lub w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych, jeśli na przykład do jego futra przyklei się coś takiego jak farba czy smoła. Dzięki miłości i trosce możesz pomóc swojemu kociemu przyjacielowi uniknąć wszelkich potencjalnych niebezpieczeństw.

Trucizny i zagrożenia

 

Bezpieczne przechowywanie 

Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc wszelkie płyny do czyszczenia, lekarstwa, farby i trucizny przechowuj poza zasięgiem swojego kociaka. Dobrym pomysłem jest również zamykanie drzwi do piwnic, garaży i strychów.
 

Jak poznać oznaki zatrucia u kotka? 

W dziczy wielkie koty ukrywają się, jeśli są chore lub ranne. Twój mały kotek może zrobić to samo, jeśli połknie coś paskudnego, więc sprawdzaj jego ulubione kryjówki. Objawy zatrucia mogą być bardzo różne – od nietypowego zmęczenia po: paraliż, dreszcze, skurcze, biegunkę, nudności i wymioty u kota. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia i wątpliwości, jak najszybciej zabierz swojego kota do lekarza weterynarii.
 

Liczy się każda sekunda 

Jeśli Twój kot wykazuje oznaki zatrucia, nie próbuj samodzielnie wywoływać wymiotów – zabierz go niezwłocznie do lekarza weterynarii. Jeśli wiesz, co to za trucizna, zabierz pojemnik ze sobą.
 
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records