WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Zabawki dla kotow","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/zabawki-dla-kotow"}]

Zabawki dla kotów

Adult-landing_0.jpg

Twój kot to urodzony łowca, podobnie jak jego wielcy koci kuzyni, żyjący na wolności. Bawiąc się ze swoim pupilem, nie tylko pomagasz mu ćwiczyć jego instynktowne zdolności łowieckie, ale także utrzymujesz go w dobrej kondycji. Ponadto spędzasz z nim czas na świetnej rozrywce, wzmacniając Waszą więź.

Zabawki dla kotów

Zabawa ze zwierzęciem daje dużo satysfakcji. Jednak koty są znacznie bardziej wymagające pod tym względem niż psy. Najlepszy sposób na wzbudzenie zainteresowania pupila to sprawić, by pomyślał, że to on zainicjował wspólne figle.
 

Zabawki na sznurkach

Naturalny instynkt łowiecki Twojego kota oznacza, że fascynuje go wszystko, co przypomina zdobycz np. zabawka na sznurku. Zakołysz mu przed nosem drobnym, postrzępionym przedmiotem i podziwiaj jak znakomicie udaje, że jest wielkim, dzikim kotem. Taka zabawa dostarcza mu wiele rozrywki i zachęca do aktywności przez dłuższy czas. Można też wprowadzać urozmaicenia, dodając piórko lub inny gadżet, który będzie próbował chwytać łapką. Tylko uważaj, aby kot Cię nie podrapał.
 

Tworzenie własnych zabawek

Nie musisz wydawać fortuny na drogie zabawki dla kotów. Jeśli na przykład reaguje on na dźwięk i dotyk szeleszczącego papieru, daj mu do zabawy dużą papierową torbę. Zajmie go to przez długi czas. Możesz nawet włożyć do jej środka inne zabawki, aby kot miał jeszcze więcej przyjemności.
 

Kilka innych pomysłów na proste zabawki, które możesz zrobić samemu:

  • wytrzymały korek,
  • puste tuby po papierze do pakowania z dołączonym długim kawałkiem kolorowego sznurka,
  • stare skarpetki, wypchane tkaniną.
Pamiętaj, że kot powinien bawić się tymi przedmiotami pod nadzorem opiekuna!
 

Sprytne pudełka 

Jednym z najprostszych sposobów zapewnienia kotu rozrywki są różne kartonowe pudełka. To nie tylko świetny koci plac zabaw, ale także doskonałe schronienie przed słońcem w gorące, letnie dni. Jeśli masz więcej niż jednego kota, Twoi pupile zaczną używać pudełek do wspólnej zabawy w chowanego.

Aby dać zwierzęciu jeszcze więcej radości, możesz dodatkowo wyciąć dziurę w boku pudełka. Wybierz mocny karton i upewnij się, że kot nie zacznie go gryźć ani przeżuwać.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records