WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Dorosly kot","url":"\/opieka\/dorosly-kot"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie"},{"text":"Zachowanie spoleczne u kota","url":"\/opieka\/dorosly-kot\/zachowanie\/zachowanie-spoleczne-u-kota"}]

Zachowanie społeczne u kota

Adult-landing_0.jpg

Jeśli jest jedna cecha, która sprawia, że Twój kot jest wyjątkowy, to zapewne jest nią jego niezależny charakter. Ale może koty są w rzeczywistości bardziej towarzyskie niż nam się wydaje?

Zachowanie społeczne u kota

 

Pielęgnacja kota 

Niezależnie od tego, jak wielkimi indywidualistami są koty, czasami mają potrzebę nawiązania relacji między sobą i robią to m.in. poprzez wzajemną pielęgnację sierści. Jeśli widzisz, jak Twój kot myje kota z sąsiedztwa, pamiętaj, że nie chodzi tu tylko o samo czyszczenie. Właśnie nawiązują przyjaźń, a może nawet godzą się po niedawnej walce.
 

Ocieranie

Koty nie tylko myją się nawzajem, ale również lubią ocierać o siebie swoje czoła, policzki, boki, a czasem ogony. Ocieranie to dla nich świetny sposób na mieszanie zapachów i reagowanie na dotyk drugiego zwierzęcia. Niektórzy eksperci uważają, że jest to również związane z wyznaczaniem hierarchii. Poza zaspokajaniem naturalnych instynktów, to także wyraz tego, że Twój koci przyjaciel dogaduje się z sąsiadami, co powinno być dla Ciebie powodem do radości.
 

Agresja u kota

Niezależnie od tego jak dobroduszny jest Twój pupil, może czasem zachowywać się agresywnie. Na przykład zachowanie kota związane z ochroną terytorium może sprawić, że spróbuje on powstrzymać Cię przed wejściem do niektórych części domu, a nawet próbować Cię atakować!

Należy pamiętać, że jest to część naturalnego zachowania kota. Być może ma on zbyt dużo niespożytej energii z racji tego, że spędza całe dnie w domu? Może zauważył ptaka za oknem i zdenerwował się, że go nie złapał? Możliwe też, że przechodziłeś obok akurat wtedy, gdy wpatrywał się w swoją ofiarę, a Twoja obecność natychmiast przełączyła go w tryb łowcy.

Łatwo możesz rozładować jego napięcia związane z agresywnym zachowaniem. Spróbuj pokazać mu zabawki lub przedmioty do wspinania się. Możesz również bawić się z kotem w domowego łowcę – szczególnie spodobają mu się gadżety na sznurku.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records