WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Senior","url":"\/opieka\/senior"},{"text":"Karmienie","url":"\/opieka\/senior\/karmienie"},{"text":"Karmienie starszego kota","url":"\/opieka\/senior\/karmienie\/karmienie-starszego-kota"}]

Karmienie starszego kota

alimentation-chat-age-les-quantites-a-donner.jpg

Twój kot przez całe życie będzie zachowywał się zgodnie ze swoim naturalnym instynktem i zapewne pozostanie aktywny oraz ciekawy świata przez wiele lat. Czasami trudno będzie Ci uwierzyć, że on się starzeje!

Karmienie starszego kota

Jednak, im będzie starszy, tym bardziej będą zmieniać się jego potrzeby żywieniowe. Dlatego, po siódmym roku życia pupila, istotne jest dostosowanie diety do potrzeb kota w podeszłym wieku. Karma Whiskas® Senior zawiera m.in. dodatkową porcję tauryny, która wspiera wzrok i serce, cynk i kwas linolowy odpowiedzialne za zdrową skórę i sierść, a także odpowiednią ilość fosforu, aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie kociego układu moczowego.
 

Odpowiednia karma dla Twojego starszego kota

Jeśli kot zacznie kręcić nosem na karmę, którą mu dajesz, może to oznaczać, że czas zmienić jego dietę. Chociaż chcesz mu dawać to, co lubi, ważne jest również, aby dostawał składniki odżywcze odpowiednie dla swojego wieku. Proponujemy produkty Whiskas® Senior dostępne w pysznych smakach rybnych lub mięsnych, zapewniające kotu wszystko, czego potrzebuje, aby zachował zdrowie w starszym wieku.
 

Kwestia trawienia u starszego kota 

Twój starszy pupil może nie trawić jedzenia tak łatwo jak wtedy, gdy był młodym kotkiem. Oznacza to, że jego ciało może nie wchłaniać składników odżywczych tak skutecznie jak wcześniej. Zastosowanie u kota odpowiedniej diety pomoże mu uporać się ze zmianami zachodzącymi w jego organizmie i z pewnością podniesie jakość jego życia, a także je wydłuży.
 

Obserwowanie masy ciała

Ponieważ Twój kot nie jest już tak aktywny jak dawniej, może się okazać, że staje się coraz grubszy. Z drugiej strony, jeśli trudno mu prawidłowo trawić jedzenie, może tracić na wadze, co zdarza się częściej u kotów powyżej 10. roku życia. Zwróć uwagę na wagę kota, regularnie ważąc go i sprawdzając kondycję jego ciała.

Jeśli martwisz się o wagę swojego kota, spróbuj odpowiednio dostosować ilość podawanej mu karmy. Jeśli problem się utrzymuje, poproś lekarza weterynarii o radę.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records