WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Opieka","url":"\/opieka"},{"text":"Senior","url":"\/opieka\/senior"},{"text":"Zachowanie","url":"\/opieka\/senior\/zachowanie"},{"text":"Zabawa ze starszym kotem","url":"\/opieka\/senior\/zachowanie\/zabawa-ze-starszym-kotem"}]

Zabawa ze starszym kotem

7plus-desktop.jpg

Zabawa dla kota zawsze jest doskonałym sposobem na ćwiczenie umiejętności łowieckich. To naturalne zachowanie nawet dla czworonogów, które mają trochę więcej lat. Dopóki sprawność im na to pozwala, chętnie ganiają za zabawkami i bawią się w chowanego.

Zabawa ze starszym kotem

Gdy zauważysz, że Twój starszy kot nie ma już tyle energii co wcześniej, właśnie to ograniczenie aktywności może być jedynym widocznym znakiem, że przybyło mu lat.
 

Kiedy Twój kot odpoczywa

Wraz z wiekiem Twój koci towarzysz może częściej wybierać wygodę i ciepłe legowisko dla kota w cichym zakamarku domu niż przygody na świeżym powietrzu. Zabawy, które razem wymyśliliście, i których kiedyś nie miał nigdy dość, mogą być teraz trochę mniej intensywne. Zmiany te są zauważalne dopiero wtedy, gdy kot będzie już naprawdę bardzo stary - istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie gotowy i chętny do figli jeszcze przez wiele lat.
 

Utrzymanie zainteresowania

Czasami musisz natrudzić się, aby rozbawić kota. Być może z wiekiem trzeba będzie starać się jeszcze bardziej! Spróbuj poeksperymentować z różnymi zabawkami – jest szansa, że znajdziesz taką, którą Twój pupil nadal lubi, nawet jeśli nie skupia już na niej uwagi na tak długo jak wcześniej. Jednak za bardzo nie naciskaj – zmuszanie kota do zabawy nie będzie przyjemne dla żadnego z Was!

Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records