WHISKAS PL

Wpisz poniżej słowo kluczowe, aby wyszukać artykuły i produkty.

[{"text":"Strona g\u0142\u00f3wna","url":"\/"},{"text":"Kocieta","url":"\/kocieta"},{"text":"Karmienie","url":"\/kocieta\/karmienie"},{"text":"Dieta dla malego kota","url":"\/kocieta\/karmienie\/dieta-dla-malego-kota"}]

Dieta dla małego kota

Kitten-0.jpg

Tak jak jego wielcy, koci kuzyni, Twój kotek jest prawdziwym mięsożercą. Jego zęby, język i układ pokarmowy mają specjalną budowę, przystosowaną do jedzenia mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Aby zaspokoić jego naturalne potrzeby żywieniowe, ważna jest odpowiednia dieta dla kota.

Dieta dla małego kota

Kot, jako zwierzę mięsożerne, potrzebuje dużo białka oraz zrównoważonego i kompleksowego zestawu wielu innych składników odżywczych. Poza tym Twój kociak, który rośnie tak szybko, potrzebuje odmiennych ilości substancji pokarmowych niż dorosły kot, w tym wapnia i fosforu w odpowiednich proporcjach.
 

Białko w diecie kotka

Białko jest niezbędne z punktu widzenia zdrowego rozwoju kota, jego mięśni, stanu futra, skóry i pazurów. Białka zbudowane są z mniejszych związków zwanych aminokwasami. Niektóre z nich, takie jak tauryna i arginina, nazywane są „aminokwasami niezbędnymi”, co oznacza, że Twój kot nie może sam ich wytworzyć. Musisz mu je zapewnić poprzez odpowiednią dietę.
 

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Twój kotek potrzebuje niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, aby utrzymać zdrową skórę i sierść oraz zachować zdrowie układu rozrodczego i prawidłowy metabolizm. Nienasycone kwasy tłuszczowe są ważnym źródłem energii i sprawiają, że kocie posiłki wspaniale smakują.
 

Witaminy dla kota

Witaminy dla kota są niezbędne dla jego wzroku, wzrostu kości i metabolizmu. Istnieje wiele różnych witamin dla kota, a każda z nich ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jeśli więc Twój kotek skaleczy się w łapkę, jedna z witamin pomoże zatrzymać krwawienie, a inna pomoże zregenerować skórę.
 

Minerały

Minerały gwarantują Twojemu kotu m.in. mocne zęby i kości. Główne minerały, których potrzebuje to: wapń, fosfor, potas, sód, chlorek i magnez. Te wszystkie składniki w odpowiednich ilościach znajdują się w kompletnej karmie dla kotów.
 

Węglowodany - w tym błonnik

Twój kot wykorzystuje węglowodany jako źródło energii. Ponadto błonnik pokarmowy pomoże w prawidłowym funkcjonowaniu jego układu pokarmowego.

Biorąc pod uwagę te złożone potrzeby, ważne jest, aby karmić kota specjalnie dla niego przygotowanym pożywieniem. Karma Whiskas dla kociąt zapewni Twojemu małemu, kociemu przyjacielowi kompletną i zbilansowaną dietę, zawierającą niezbędne białka i inne składniki odżywcze, których potrzebuje, aby wyrosnąć na zdrowego i szczęśliwego kota.
Najgłośniej mruczący kot

Marka WHISKAS® razem z Guinness World Records szuka nowego rekordzisty!

Obejrzyj teraz
Whiskas Guinness World Records